Vin Diesel


Rychle a zbesile

Životopis:
Vin se narodil 18.7. 1967 v New Yorku.Své první herecké vystoupení měl již v 7 letech v jednom new yorském divadle. Průběh jeho dospívání byl přímo spojen s divadlem. Na vysoké škole Hunter College studoval tvůrčí psaní a postupně začínal psát scénáře.Na počátku devadesátých let se stal aktivním filmařem a prvním jeho snímkem byl film "Multi-Facial", který byl vybraný pro filmový festival v Canes. Po prvním úspěchu se s menší odmlkou vrátil s dalším filmem "Strays" (1997), který režíroval, produkoval, napsal k němu scénář a zahrál si roli Ricka. Film byl opět úspěšný a byl vybrán na Sundance Festival.
Dalším významným krokem bylo účinkování ve snímku Zachraňte vojína Ryana kde si Vin zahrál po boku skutečných hvězd Tom Hanks a Matt Damon.Dalším úspěchem byla mluvená role v animovaném filmu Železný obr,která byla velmi kladně hodnocena.
Další významná role přišla se snímkem Černočerná tma ,kde se jako trestanec zřítil spolu s posádkou lodi na podivnou planetu bez noci,ale jednou noc nastane a vzbudí se obludná monstra.Jeho z nejvýznamějších snímků byl vám všem jistě známí film Rychle a zběsile.Kde si zahrál vůdce pouličního gangu Dominika.Snímek hned první víkend vynesl přes 40 milionů dolarů což Vina vyneslo mezi hollywoodské star.
Ráda bych uvedla pár filmů,kde hrál:

Na hlavní stránku